ADRES BIURA

Sharm El Sheikh-Hadaba-Biuro 16

(obok sklepu "METRO" i przed Alf Leila wa Leila)


Po przylocie do Egiptu prosze wysłac SMS pod numer +201000531801 (aktywny całą dobę) w Egipcie o treści "nazwa hotelu i numer pokoju". My umówimy się z Państwem na spotkanie przy hotelu.
Wyszukiwarka
Warto wiedzieć7.Napiwki w Egipcie
Egipcjanie doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że mogą zarobić na tłumach turystów, odwiedzających ich kraj. Przyjęło się, że za każdą, nawet najdrobniejszą usługę, turysta jest winien pozostawić napiwek, określany również jako bakszysz. Może to nas złościć, bawić lub drażnić, ale niestety współczesna rzeczywistość dla wielu Egipcjan nie jest łaskawa formę samofinansowania się popiera islam, uznając bakszysz za sposób na niesienie pomocy dla ubogich.

Za co dawać napiwki?

Napiwki rozdawane są praktycznie za wszystko, są traktowane jako tradycję, a nie obowiązek. Najczęściej o napiwki ubiegają się kierowcy autokarów, taksówkarze, bagażowi, kelnerzy. Tym ostatnim wręcza się bakszysz nawet pomimo faktu, że napiwek w restauracjach jest doliczany do rachunku w wysokości 10% wartości zamówienia.
Oczywiście nikt nie może zmusić turysty do rozdawania napiwków, ale w takiej sytuacji należy liczyć się z pewnymi konsekwencjami. W egipskim społeczeństwie panuje przekonanie, że każdy Europejczyk jest zamożny. Ktoś, kto odmawia podarowania napiwku, wychodzi w oczach Egipcjanina za osobę chytrą i skąpą.